information
APC PDM1332IEC-3P Power Distribution Module 3x1Pole 3Wire 230v 32A 3M 3.6M 4.2M
Part Number: PDM1332IEC-3P
In Good Condition
Full Working Order
Tested
2 Years Warranty Included
Includes:
- 1 x APC PDM1332IEC-3P Power Distribution Module 3x1Pole 3Wire 230v 32A 3M 3.6M 4.2M
Specifications
| Presentation | Factory assembled and tested Power Distribution Modules include circuit breaker, power cord, power connection, and circuit monitoring. Auto-detection of modules by the Modular PDU minimizes installation time. |
|---|
| Main Input Voltage | 400 V 3 phases |
|---|---|
| Main Output Voltage | 230 V |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Height | 15.2 cm |
| Width | 43.2 cm |
| Depth | 15.2 cm |
| Net weight | 6.39 kg |
| Network frequency | 50 Hz |
|---|---|
| Max line current | 32 A |
| Max current draw | 32 A |
|---|---|
| Number of power socket outlets | 3 IEC 309 32 A 2P + E |
DJ PDM1332IEC-3P - 2
specifications
-
MPN:PDM1332IEC-3P
to request a price please fill out the form below...
close