information
In Good Condition
Full Working Order
Tested
2 Year Warranty
APC Smart-UPS 2200XL SUA2200RMXLI3U Rack Mount 2200VA 1980W UPS + New Batteries
P/N:SUA2200RMXLI3U
Full Working Order
Tested
2 Year Warranty
New Battery Cells Installed, Rails and Bezel Included.
Full Load 7min 16s & Half Load 26min 42s
Included :
1 x APC Smart-UPS 2200XL SUA2200RMXLI3U UPS
1 x APC AP9630 Network Management Card
1 x New Battery Cells
1 x APC Rack Rails
1 x APC Bezel
Specification:
| Number of power module | 1750 |
|---|---|
| Number of power module filled slots | 0 |
| Number of power module free slots | 0 |
| product web sub-family | Extended run |
| Redundant | No |
| Number of rack unit | 3U |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Number of cables | 1 |
| Colour | Black |
| Height | 13.3 cm |
| Width | 48.3 cm |
| Depth | 66 cm |
| Net weight | 60 kg |
| Mounting location | Front |
| Mounting preference | Lower |
| Mounting mode | Rack-mounted |
| USB compatible | Yes |
| Main Input Voltage | 230 V |
|---|---|
| Input Connection Type | IEC 60320 C20 Schuko CEE 7 / EU1-16P BS1363A British |
| Input voltage limits | 151...302 V adjustable 160...286 V |
| Network frequency | 50/60 Hz +/- 3 Hz auto-sensing |
| Main Output Voltage | 230 V |
|---|---|
| Other Output Voltage | 220 V 240 V |
| Rated power in W | 1980 W |
| Rated power in VA | 2200 VA |
| output connection type | 8 IEC 60320 C13 2 IEC Jumpers 1 IEC 60320 C19 |
| Harmonic distortion | Less than 5 % at full load |
| Maximum configurable power in VA | 2200 VA |
| Maximum configurable power in W | 1980 W |
| Transfer time | 2-4 ms |
| UPS type | Line interactive |
| Wave type | Sine wave |
| Efficiency | 96 % (full load) |
| Output frequency | 47...53 Hz for 50 Hz nominal sync to mains 57...63 Hz for 60 Hz nominal sync to mains |
DJ SUA2200RMXLI3U/REF - 2
specifications
-
MPN:SUA2200RMXLI3U
to request a price please fill out the form below...
close