information
In Good Condition
Full Working Order
Tested
2 Year Warranty
APC Smart-UPS 3kVA 2700W x C13 1x C19 2U Rack UPS SMT3000RMI2UC w/ New Batteries
P/N:SMT2200RMI2U
Brand New Cells Installed
Full Load 5min 27s & Half Load 16min 6s
Included :
1 x APC Smart-UPS 3kVA 2700W x C13 1x C19 2U Rack UPS SMT3000RMI2UC w/ New Batteries
Specification:
| Main Input Voltage | 230 V AC 1 phase |
|---|---|
| Input voltage | 220 V 240 V |
| Input Connection Type | BS1363A British IEC 320 C20 Schuko CEE 7 / EU1-16P |
| Input voltage limits | 151...302 V adjustable 160...286 V |
| Network frequency | 50/60 Hz +/- 3 Hz auto-sensing |
| Output voltage | 230 V AC 1 phase |
| Output voltage | 220 V 240 V |
| Rated power in W | 2700 W |
| rated power in VA | 3000 VA |
| Output connection type | 8 IEC 320 C13 3 IEC Jumpers 1 IEC 320 C19 |
| Harmonic distortion | Less than 5 % |
| Maximum configurable power in VA | 3000 VA |
| Maximum configurable power in W | 2700 W |
| Transfer time | 6 ms typical : 10 ms maximum |
| UPS type | Line interactive |
| Wave type | Sine wave |
| Output frequency | 50/60 Hz +/- 3 Hz sync to mains |
DJ SMT3000RMI2UC/REF - 1
specifications
-
MPN:SMT3000RMI2UC
to request a price please fill out the form below...
close