information
In Good Condition
Full Working Order
Tested
2 Year Warranty
APC Smart-UPS 5000VA 5kVA 4500W SRT5KXLI Rackmount 240V UPS + New Battery Cells
P/N:SRT5KXLI
Full Working Order
Tested
2 Year Warranty
New Battery Cells Installed, Rails & Bezel Included
Full Load 3min 59s & Half Load 11min 45s
Included :
1 x APC Smart-UPS 5000VA 5kVA 4500W SRT5KXLI Rackmount 240V UPS + New Battery Cells
1 x New Battery Cells
1 x APC Bezel
Specification:
| Number of power module filled slots | 0 |
|---|---|
| Number of power module free slots | 0 |
| product web sub-family | High density |
| Redundant | No |
| UPS type | Double conversion online |
| Colour | Black |
|---|---|
| Height | 432 mm |
| Width | 130 mm |
| Depth | 719.4 mm |
| Net weight | 54.43 kg |
| Mounting location | Front |
| Mounting preference | No preference |
| Mounting mode | Rack-mounted with kit |
| Two post mountable | 0 |
| USB compatible | Yes |
| Input voltage limits | 100...275 V adjustable (half load) |
|---|---|
| Number of input connectors | 1 hard wire 3-wire (1P + N + E) |
| Network frequency | 40...70 Hz auto-sensing |
| Bypass type | Internal bypass (automatic and manual) |
|---|---|
| Crest factor | 3 : 1 |
| Harmonic distortion | Less than 2 % |
| Maximum configurable power in VA | 5000 VA |
| Maximum configurable power in W | 4500 W |
| Wave type | Sine wave |
| Output frequency | 50/60 Hz +/- 3 Hz sync to mains |
DJ SRT5KXLI/REF - 1
specifications
-
MPN:SRT5KXLI
to request a price please fill out the form below...
close