information
In Good Condition
Full Working Order
Tested
2 Year Warranty
APC Smart UPS SUA5000RMI5U 5000VA 4000W 230V UPS with AP9630 + New Battery Cells
P/N:SUA5000RMI5U
Full Working Order
Tested
2 Year Warranty
New Battery Cells Installed & Bezel Included
Full Load 9min 21s & Half Load 26min 40s
Included :
1 x APC Smart UPS SUA5000RMI5U 5000VA 4000W 230V UPS
1 x New Battery Cells
1 x APC AP9630 Smart Slot Network Management Card
1 x APC Bezel
Rack Rails
Specification:
| Number of power module | 0 |
|---|---|
| Number of power module filled slots | 0 |
| Number of power module free slots | 0 |
| Redundant | No |
| Number of rack unit | 5U |
|---|---|
| Colour | Black |
| Height | 222 mm |
| Width | 483 mm |
| Depth | 660 mm |
| Net weight | 97.73 kg |
| Mounting location | Front |
| Mounting preference | No preference |
| Mounting mode | Rack-mounted |
| Two post mountable | 0 |
| USB compatible | No |
| Main Input Voltage | 230 V AC 1 phase |
|---|---|
| Input voltage limits | 151...302 V adjustable 160...286 V |
| Number of input connectors | 1 hard wire 3-wire |
| Network frequency | 50/60 Hz +/- 3 Hz auto-sensing |
| Main Output Voltage | 230 V AC 1 phase |
|---|---|
| Other Output Voltage | 220 V 240 V |
| Rated power in W | 4000 W |
| Rated power in VA | 5000 VA |
| output connection type | 8 IEC 320 C13 4 IEC Jumpers 2 IEC 320 C19 |
| Crest factor | 3 : 1 |
| Harmonic distortion | Less than 5 % at full load |
| Maximum configurable power in VA | 5000 VA |
| Maximum configurable power in W | 4000 W |
| Transfer time | 2 ms typical : 4 ms maximum |
| UPS type | Line interactive |
| Wave type | Sine wave |
| Efficiency | 96 % (full load) |
| Output frequency | 47...53 Hz for 50 Hz nominal sync to mains |
DJ SUA5000RMI5U/REF - 1
specifications
-
MPN:SUA5000RMI5U
to request a price please fill out the form below...
close